Dorostenky slaví florbalové prvenství v základní části

21/3/2024

Úvod

Základní části florbalové 1. ligy dorostenek je minulostí a pro Kadaň skončila obzvlášť úspěšně. Naše holky vyhrály s přehledem oba závěrečné zápasy, když nejprve porazily 5:1 Českou Lípu a poté také Sokolov-Karlovy Vary 6:1. Parádní výsledky v celé sezoně znamenají pro svěřenkyně trenéra Miroslava Maliňaka prvenství ve skupině Ústecko-Libereckého kraje! Ve 24 odehraných zápasech vybojovaly dorostenky z královského města celkem 66 bodů, vstřelily hned 187 branek a obdržely pouhých 37.

První místo zajistilo kadaňským hráčkám účast v play-off, ve kterém se v prvním kole utkají se s Vysokým Mýtem, třetím týmem skupiny Královéhradeckého-Pardubického kraje. Vzájemný souboj je na programu 7. dubna v naší sportovní hale, kdy florbalistky čekají dva vzájemné zápasy, z nichž vítěz postoupí do finálového turnaje mistrovství republiky, kam se probojuje osm nejlepších týmů u nás.

„Věřím, že Vysoké Mýto porazíme a postoupíme poprvé v naší historii na MČR. To je náš cíl, který je v našich silách splnit! Holky si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony v základní části soutěže, jen tak dále. Děkujeme také našim skvělým fanouškům za podporu v hledišti. Přijďte nás prosím opět podpořit 7. dubna do naší sportovní haly, první zápas bude od 13:30 a druhý od 16:30,“ prozradil trenér úspěšného týmu

Gratulujeme ke skvělému úspěchu a držíme palce proti Mýtu!

Autoři: Martin Boška & Miroslav Maliňak