Kadaňští kickboxeři přivezli sedm medailí z prestižního pražského Kosacupu

23/10/2023

Úvod

O parádních úspěších kadaňského Kosagymu na mistrovství republiky i mistrovství světa jsme vás nedávno informovali. Teď je doplnil další! Kickboxerské naděje vyrazily do Prahy na uznávaný šampionát v silné sestavě a domů přivezly hned sedm umístění na bedně a z toho tři prvenství.

Mezi medailisty samozřejmě nechyběla dvojnásobná mistryně světa a republiky Laura Zimmermannová, která si došla pro vítězství v jedné ze svých oblíbených disciplín lightcontact. A nezklamala ani ve druhé ze svých startovních kategorií, když se v pointfightingu juniorů do 55 kilogramů dokázala probojovat až do finále.

Titulem se mohou pyšnit také Lukáš Buňat a Nikolas Tomaško, druhý zmíněný doplnil po vítězství na mistrovství republiky svou vítěznou poličku o další trofej. A aby toho nebylo málo, všichni šampioni neskončili pouze u jedné medaile a do finále se, stejně jako Zimmermannová, probojovali hned dvakrát. Bronzovou medailí uzavřel medailové žně Miroslav Olah.

Díky parádním výkonům vybojoval Kosagym v celkovém hodnocení turnaje skvělé šesté místo z pětadvaceti klubů. Přesně za dva týdny čeká zápasníky další turnaj, tentokrát domácí. 4. listopadu se v tělocvičně DDM Šuplík uskuteční sedmý ročník Kadaň Open. 

Obrovská gratulace! 💙

Konečně výsledky
1. místo - Laura Zimmermannová LC SZ -60kg
1. místo - Lukáš Buňat LC SZ -63kg
1. místo - Nikolas Tomaško PF JUN -84kg
2. místo - Laura Zimmermannová PF JUN -55kg
2. místo - Lukáš Buňat PF SZ -63kg
2. místo - Nikolas Tomaško KL JUN -79kg
3. místo - Miroslav Olah PF MZ +47kg