Kati jdou 3. kola play-up! O postup do Národní ligy zabojují s Litomyšlí

21/3/2024

Úvod

Napínavá série druhého kola s Jihlavou směřovala až do rozhodujícího pátého zápasu. Ten Kati v úterý úspěšně zvládli a oslavili postup do 3. kola play-up. Kadaňští se před domácími fanoušky neukázali ve vůbec špatném světle, když po první třetině vedli 4:2 a i přes vyloučení na jejich straně, zvládli ještě ve druhém dějství navýšit gólové skóre na 6:3. Ve třetí periodě poté Kati přidali ještě jeden gól a zápas nakonec dotáhli do vítězného konce, když zvítězili 7:3.

„Skvělé bylo, že jsme do zápasu přistoupili tak, jako v neděli a vyhráli první třetinu. Ve druhé jsme přidali góly a po zbytek zápasu kontrolovali hru. Byla to super série, se vším všudy a nás to dost prověřilo a zjistili jsme, kde máme ještě slabiny. To se do dalších zápasů určitě změní. Teď jdeme regenerovat a v sobotu hurá do Litomyšle. Děkuji úžasným divákům a soupeři přeji šťastnou cestu domů,“ okomentoval zápas i celou sérii trenér Kadaně Lukáš Pitra.

Ve třetím kole změří Kati síly s Litomyšlí a v případě vítězství oslaví postup do třetí nejvyšší soutěže, poražený celek bude mít šanci na reparát v baráži. Úvodní dva duely se odehrají na palubovce soupeře, první z nich je na programu v sobotu 23. 3. od 19:30, druhý poté v neděli 24. 3. od 17 hodin.

Gratulujeme, borci a držíme vám palce ve třetím kole!